SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google+ dostępny dla wszystkich (wideo)

Po blisko trzech miesiącach testów Google otworzyło dostęp do portalu społecznościowego Google+ dla wszystkich chętnych użytkowników.

Google+ dostępny dla wszystkich (wideo)

Przez ostatnie 12 tygodni Google+ znajdował się w fazie testów "field trial" i był dostępny tylko na zaproszenie (więcej na ten temat). Teraz serwis przechodzi do fazy "beta" i jest otwarty dla każdego kto odwiedzi stronę www.google.com/+.


 

Wraz z otwartym dostępem, które Google wymienia jako setne usprawnienie projektu od czasu jego startu, dodano do niego osiem innych, oznaczonych liczbami od 92 do 99. Są to:

- Spotkania (Hangouts) w telefonie komórkowym: aby rozpocząć korzystanie z funkcji w komórce, wystarczy znaleźć aktywne Spotkanie w swoim Strumieniu i wybrać "Dołącz". Spotkania dostępne są na telefonach z systemem Android 2.3 z kamerą umieszczoną z przodu (niebawem ma zostać udostępniona wersja iOS). Nowa wersja aplikacji G+ jest już dostępna w Android Market (więcej na ten temat).- Spotkania na żywo: funkcja służąca do publicznych transmisji, umożliwiająca kierowanie wystąpień wideo do szerzej widowni. Aby skorzystać z usprawnienia, należy Wystarczy rozpocząć normalne spotkanie, a opcje jego nadawania i nagrywania pojawią się w menu. Kiedy użytkownik jest już "na żywo", może do niego dołączyć do 9 osób (tak jak dotychczas), a reszta może oglądać jego transmisję na żywo. Google rozpoczyna z ograniczoną liczbą osób mogących nadawać transmisje, ale jako widz dołączyć może każdy użytkownik Google+. - Spotkania ekstra:
do tej pory Spotkania miały kilka funkcji umożliwiających wspólną aktywność (np. wspólne oglądanie filmów na YouTube), a teraz wprowadzono cztery kolejne - dzielenie ekranu (gdy użytkownik podczas rozmowy chce np. pokazać zdjęcia z wakacji, wynik w grze czy plan lekcji), szkicownik (gdy chce coś narysować), Dokumenty Google (gdy chce coś napisać, zaplanować czy zaprezentować z innymi) oraz spotkania nazywane (gdy chce dołączyć lub stworzyć publiczne spotkanie na któryś z tematów, np. moda, muzyka czy sport). 


 


- API Spotkań: po uruchomieniu w ubiegłym tygodniu Google+ API firma udostępniła także podstawowe API Spotkań. Więcej informacji dla deweloperów, którzy chcą budować nowe aplikacje i gry, dostępnych jest na blogu platformy Google+.

Wyszukiwanie w Google+: wystarczy wpisać czego się szuka do okna wyszukiwania Google+, aby zobaczyć powiązane osoby, wpisy i treści z całej sieci. Jeśli np. użytkownik interesuje się fotografią, zobaczy innych entuzjastów i ich zdjęcia. Jeśli jest zainteresowany gotowaniem, znajdzie szefów kuchni i jedzenie z całego świata.Obecnie Google wprowadza globalnie wyżej wymienione funkcje. Nowości pojawiły się także w mobilnej wersji Google+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google+ dostępny dla wszystkich (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
emka
Google to wieczność
odpowiedź
User
ekspert
tylko Facebook
odpowiedź
User
emka
@ekspert
taki z ciebie ekspert, jak ze mnie biskup
odpowiedź