SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Canal+ z rosnącą liczbą odbiorców, w Polsce spadek o 14 tysięcy

W I kwartale 2017 roku Grupa Canal+ odnotowała globalny wzrost subskrybentów, jednak przychody i zysk nadawcy pozostały na minusie. W Polsce należąca do Canal+ platforma nc+ zakończyła kwartał z nieznacznym spadkiem abonentów, zaś przychody pozostały na niezmienionym poziomie.

 

Article

Zgodnie z komunikatem Vivendi, właściciela Grupy Canal+ nadawca w I kwartale br. zanotował globalnie 1,27 mld euro przychodów, co oznacza spadek rok do roku o 3,8 proc. Znacznie gorzej prezentował się w tym samym okresie wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem), który zamknął się kwotą 57 mln euro, o ponad 66 proc. niższą w porównaniu z ub.r.

W raportowanym okresie globalna liczba użytkowników oferty Canal+ zwiększyła się o ponad 3,1 mln. Jednak na kluczowym dla grupy rynku francuskim grono płacących abonentów Canal+ zmalało rok do roku o 401 tys.

Lepsze wyniki nadawca zanotował poza granicami Francji, gdzie w sumie liczba użytkowników wzrosła w I kwartale br. o 646 tys. Największy wzrost (o 649 tys.) zanotowano w krajach afrykańskich.

W omawianym kwartale liczba należącej do Canal+, dostępnej w Polsce platformy nc+ spadła o 14 tys. i na koniec marca br. wynosiła 2,102 mln. Po stronie przychodów nc+ sytuacja jest stabilna – zarówno w I kwartale br. jak i rok wcześniej przychody osiągnęły poziom 121 mln euro.

 

Dołącz do dyskusji: Grupa Canal+ z rosnącą liczbą odbiorców, w Polsce spadek o 14 tysięcy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Imam
I będzie spadać dalej po stracie LM i LE!
odpowiedź
User
Tom2
Niestety będzie duży spadek, jeżeli w tej cenie zaproponuje się okrojono mocno ofertę sportową. Sam zastanawiam się czy we wrześniu nie pożegnać się z nc+, przejść na cp wykupić eleven i tenis i spokojnie oglądać w 2019 LM i LE. Niestety coś zaczyna szfankować w nc+
odpowiedź