SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podwładny Antoniego Macierewicza broni go na łamach „Do Rzeczy”. „Nie znaleziono innego eksperta. Wywody pokrętne”

Tygodnik „Do Rzeczy” opublikował tekst „Zniszczyć Macierewicza”, którego autorem jest Dominik Smyrgała, szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza. Redaktor naczelny pisma nie widzi w tym nic nadzwyczajnego, lecz Tomasz Piątek, w którego uderza tekst, mówi nam: „To niezwykłe, widać nie znaleziono innego eksperta, chcącego firmować te pokrętne wywody.”

Tomasz Piątek, fot. youtubeArticle

Książka Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice” spotyka się z coraz nowymi falami krytyki. W poniedziałkowym tygodniku „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski w tekście pt. „Tomasz Piątek i jego tajemnice” pisze, że szykują się już kolejne pozwy przeciwko autorowi książki: pozew cywilny przygotowywać ma opisany przez piątka Jacek Kotas, b. podsekretarz stanu w MON; oprócz tego przygotowuje też prywatny akt oskarżenia z artykułu 212 Kk (zniesławienie). Wcześniej pozew złożył m.in. biznesmen Robert Szustkowski. Donos do prokuratury złożył także sam Antoni Macierewicz.

Artykuł Wybranowskiego uzupełniony jest o tekst Dominika Smyrgała, szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza. Autor dowodzi w nim, że książka może podważyć zaufanie do polskiego ministra obrony, co jest szczególnie niekorzystne „w czasie intensywnej wojny informacyjnej”.

Smyrgała podpisany jest z funkcji bardzo drobnym drukiem, na końcu tekstu - nie pod nazwiskiem i zdjęciem, które umieszczone są na początku. - Nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, że publikujemy tekst podwładnego Antoniego Macierewicza, broniący go. Byłoby nieetyczne, gdybyśmy ukryli funkcję Dominika Smyrgała, tymczasem my ją publikujemy jawnie. Krytykom mogę odpowiedzieć, że to niepoważne: niedobrze było zarówno wtedy, gdy minister milczał, i źle jest, gdy w jego imieniu zabiera głos szef jego gabinetu? - mówi dla Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

Odwrotnego zdania na temat publikacji podpisanej przez urzędnika MON jest autor książki, Tomasz Piątek. - To jest niezwykłe, że jako ekspert w tej sprawie występuje podwładny ministra Macierewicza. Najwyraźniej nie znaleziono żadnego innego eksperta, który chciałby firmować te pokrętne wywody -mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Jak Piątek reaguje na coraz to nowe pozwy? - Czekam na nie spokojnie. Natomiast muszę podkreślić, że osoby, które atakują moją książkę, wykazały się skrajnie złą wolą. Do tej pory próbowałem argumentować racjonalnie, wytykałem im dziury w ich wywodach, błędy logiczne, nierzetelność, pomijanie niewygodnych dowodów i faktów. One niestety nie przyjmują tego do wiadomości, reagują kolejnymi wykrętami lub wręcz kłamstwami, a przez cały czas atakują mnie personalnie.

W związku z tym Tomasz Piątek organizuje we wtorek w Warszawie konferencję prasową, podczas której poinformuje o pozwach sądowych kierowanych przeciw kilku osobom i redakcjom. Wśród nich ma się także znaleźć wiceminister obrony narodowej, Michał Dworczyk. To on pod koniec czerwca na briefingu prasowym mówił m.in, że książka Tomasza Piątka „złożona jest z samych kłamstw i pomówień”, a dalej: - Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej.

Książkę Piątka skrytykował też Paweł Reszka w „Newsweeku”. W tekście „Człowiek, który walczy z szefem MON” Reszka wyliczył zastrzeżenia wobec niej - zarówno swoje, jak i kilku innych dziennikarzy (wypowiadali się anonimowo). - Książka Piątka ma mnóstwo niedoróbek. Jednak obracanie dyskusji nad nią w kpię byłoby błędem. Zbyt wiele jest tam niepokojących informacji i celnych pytań - zaznaczył w tekście. Piątek odpowiedział na te zarzuty w otwartym liście do redaktora naczelnego „Newsweeka”, Tomasza Lisa.

W swojej książce -co jest powodem krytyki -autor zarzuca Antoniemu Macierewiczowi powiązania z rosyjskim półświatkiem i służbami specjalnymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podwładny Antoniego Macierewicza broni go na łamach „Do Rzeczy”. „Nie znaleziono innego eksperta. Wywody pokrętne”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Nagłowek art.jak ze szczujni totalitarnej opozycji wybiórczej albo lisłyka,dalejniewiele lepiej,no ale strona o mediach,w końcu nazwa gazety pada,amok heroinisty też;dobrze,że książka o bronisławie K.też jest nadal dostępna,zresztą książką eksperta wybiórczej,innegonie znaleziono,a wywody bardziej niż pokrętne,żyją tylko ci,których ona rajcowała od początku i ci coc hcą popluć sobie na jednego z najbardziej znienawidzonych przez nich ludzi;o merytorykę tu w ogólenie chodzi.Efekt będzie taki jak z Opolem,strażakami,leśnikami,sądami,emeryturami,etc...brednio 2ln.widowninie chcę się nawet komentować,tyle prawdy,że hitem koncert MR faktycznie.I tyle,miłej dalszej zabawy,powiedziałbym w błocie,ale błoto też jest lecznicze.
odpowiedź
User
zoo
za caracale nigdy mu nie wybaczymy!
odpowiedź
User
099max
Starzec Maciorka ma wiele za uszami, może pielgrzymka do dyrektora lub Częstochowy odkupi winy?? Ale on jest przecież nasz, jak TW „Wolfgang”, Zelnik będziemy bronić jak niezależności od ,,żydokomuny" z Brukseli. Gość nie wie jak ze sceny zejść żenua!!
odpowiedź