SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radosław Kędzia wiceprezesem Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich

Radosław Kędzia, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora generalnego Huawei w Republice Czeskiej, objął stanowisko wiceprezesa Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich. Jest pierwszą osobą spoza Chin, która została mianowana dyrektorem generalnym w strukturach Huawei.

Radosław Kędzia Article

Radosław Kędzia związany jest z Huawei od 2008 r. Swoją karierę w firmie rozpoczął od pracy w Huawei Kenya na stanowisku dyrektora operacyjnego. Następnie, jako regionalny dyrektor techniczny odpowiadał za region Afryki Wschodniej i Południowej.

W 2013 r. Radosław Kędzia został dyrektorem generalnym oddziału Huawei w Ugandzie, w 2015 r. objął stanowisko dyrektora generalnego biura Huawei w Republice Czeskiej, a teraz został wiceprezesem Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich. Kędzia jest pierwszą osobą spoza Chin, która została mianowana dyrektorem generalnym w strukturach Huawei.

Przed rozpoczęciem kariery w Huawei Kędzia pracował w Polsce dla firm takich jak Polska Telefonia Cyfrowa i Telekomunikacja Polska. Od 1999 r. obejmował stanowiska międzynarodowe, techniczne i kierownicze w Ericsson, Safaricom czy Siemens. Pracował w krajach takich jak Kenia, Uganda, Izrael, Wielka Brytania, Hiszpania i Czechy.

W pierwszej połowie 2019 roku Huawei zanotował wzrost przychodów rok do roku o 23,2 procent. W tym okresie sprzedaż smartfonów chińskiego producenta zwiększyła się o 24 proc. osiągając kwotę 32,1 mld dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radosław Kędzia wiceprezesem Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Kędzia uważaj, zbliża się do Ciebie ABW!!!
2 0
odpowiedź