SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zbigniew Ziobro w liście do KRRiT i REM krytykuje wypowiedzi przestępcy w „Czarno na białym” TVN24

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów pismo dotyczące materiału w programie „Czarno na białym” w TVN24 w sprawie oświadczeń majątkowych sędziów. Skrytykował pokazanie w reportażu wypowiedzi anonimowego przestępcy „wysoko postawionego w hierarchii półświatka”.

Zbigniew Ziobro, fot. Ministerstwo Sprawiedliwości Article

Pokazany w „Czarno na białym” w zeszłą środę materiał „Majątek na pokaz” dotyczył przygotowywanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych sędziów. W reportażu oprócz ekspertów z branży prawniczej wypowiedział się anonimowy przestępca, którego opisano jako „człowieka, który kiedyś był wysoko w hierarchii trójmiejskiego półświatka. Niejednokrotnie sądzony i skazywany na kary więzienia”.

W piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w piśmie skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów skrytykował obecność mężczyzny w materiale. - Jestem otwarty na dyskusję. Mój głęboki sprzeciw budzi jednak wykorzystywanie w publicznej dyskusji wypowiedzi kryminalistów i traktowanie ich jako autorytety. Z jeszcze większym oburzeniem przyjmuję próbę zastraszania w ten sposób środowiska sędziowskiego - stwierdził.

- Czy dla telewizji TVN24, która promuje się hasłem „Cała prawda całą dobę”, będzie już regułą zapraszanie do programów i publicystycznych dyskusji „praktyków” w osobach kryminalistów? Czy projekt zaostrzenia kar za gwałty będą od tej pory recenzować w tej stacji przestępcy seksualni - np. „ekspert” Trynkiewicz? A może w postępowaniach w sprawie dzikiej reprywatyzacji – oszuści zajmujący się wyłudzaniem kamienic? Czy takie postępowanie mieści się jeszcze w kategoriach etyki dziennikarskiej? - zapytał Ziobro.

Minister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że w reportażu oprócz anonimowego kryminalisty wypowiadali się były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Zoll, Waldemar Żurek z Krajowej Rady Sądownictwa, a także wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł. - Wiceminister - a zapewne także pozostali rozmówcy TVN24 - nie został uprzedzony, że udzielając komentarza dziennikarzom stacji, wystąpi w programie obok kryminalisty - zaznaczył Ziobro.

W piśmie poprosił KRRiT i REM o zajęcie stanowiska w sprawie jego zastrzeżeń do materiału.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział TVN24 w rynku oglądalności wyniósł 3,87 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Ziobro w liście do KRRiT i REM krytykuje wypowiedzi przestępcy w „Czarno na białym” TVN24

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Obecna rada + ten minister-prokurator = kara dla TVN24. Ciekawe tylko jak wysoka.
17 10
odpowiedź
User
eden
Nie lubię Ziobry, ale ma 100 procent racji.
12 18
odpowiedź
User
Joska
Reżyser Zbigniew Ziobro.
16 10
odpowiedź
User
Ziut
Jeżeli wiceministrem sprawiedliwości może być jakiś Jaki, to dlaczego komentatorem materiału telewizyjnego nie może być przestępca. Przecież zaraz po utracie władzy przez PiS Ziobro, jako łamiący prawo, również stanie przed sądem, więc na jego miejscu nie wieszałbym tak ochoczo psów na przestępcach.
13 9
odpowiedź
User
albatrospl
Nie lubię Ziobry, ale ma 100 procent racji.

ale dlaczego ktoś skazany nie może się wypowiadać w telewizji - nie słyszałem, żeby był taki przepis w prawie. Może powołasz się na jakiś paragraf.
15 9
odpowiedź