SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Barbara Stanisławczyk: wstrzymujemy rozwój cyfryzacji Polskiego Radia, to wątpliwy projekt (wywiad)

Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o wstrzymaniu rozwoju procesu cyfryzacji. - Nie niszczymy tego, co zostało zbudowane, ale racjonalizujemy budżet, m.in. poprzez zmiany antenowe. Jeśli cyfryzacja nie będzie projektem państwowym to samo Polskie Radio nie jest w stanie zbudować rynku odbiorców - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia.

Dołącz do dyskusji: Barbara Stanisławczyk: wstrzymujemy rozwój cyfryzacji Polskiego Radia, to wątpliwy projekt (wywiad)

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ObSerwator
Już widzę jak 4 miliony słuchaczy zacznie za pośrednictwem internetu mobilnego zacznie słuchać RMF, jak w tej chwili nie wszędzie można strony internetowe sprawnie przeglądać. Coś czuję że ktoś próbuje kijem Wisłę zawrócić...
odpowiedź
User
yo
i wtedy wchodze ja... cały na biało :D
odpowiedź
User
MVO
Przykład Norwegii czy Wielkiej Brytanii niczego nie dowodzi. Jako najbogatsze kraje w Europie prowadziły najwcześniej na szeroką skalę prace rozwojowe i wdrażały "DABa" bo ich było na to stać. UK podobnie jak i F czy D w pewnym momencie zdecydowały o spowolnieniu tego procesu właśnie wobec nagłego rozkwitu szerokopasmowego internetu.


Trzymajmy się prawdy. Francja ogłosiła w tym roku plan wprowadzanie DAB+ na lata 2016 – 2024. Niemcy chcą zwiększyć liczbę nadajników pierwszego multipleksu DAB+ w br. z 61 na 110.

Redaktorzy wirtualnych mediów kłamią. Na cyfryzację nie przeznaczono 52,85 mln a tylko 13 milionów w latach 2013 – 2015. 31 mln wydano na produkcję dodatkowych programów, czyli PR 24, Radio Rytm i Radio dzieciom. Na promocje wydani 7,5 mln zł.

Niemcy już dawno sprzedali pasmo 800 MHz i w zeszłym roku również 700 MHz pod LTE. Tylko stwierdzono, że ludziom szkoda transferu danych do słuchania radia. Radio poprzez LTE ma w Niemczech udział ok 1 % całego transferu danych w sieciach mobilnych. 41 % słuchaczy w Polsce korzysta z radia w samochodzie. Stawianie na LTE wyklucza tych słuchaczy.
odpowiedź