SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Rzyman odchodzi z Polskiego Radia. „Nie czuję się częścią tej tzw. dobrej zmiany”

Krzysztof Rzyman, dziennikarz gospodarczy I Programu Polskiego Radia, w piątek po południu poinformował słuchaczy, że odchodzi ze stacji. - Nie czuję się częścią tej tzw. dobrej zmiany w mediach publicznych - uzasadnił.

Krzysztof Rzyman, fot. Polskie Radio Article

W piątek po godz. 17 Krzysztof Rzyman ostatni raz poprowadził cykl „Gospodarczy temat dnia” emitowany w ramach pasma „Popołudnie z Jedynką”. Na koniec pożegnał się ze słuchaczami. - Odchodzę, ponieważ nie czuję się częścią tej tak zwanej dobrej zmiany w mediach publicznych. Zawsze służyłem Państwu, słuchaczom, no i tak rozumiem misję mediów publicznych. A że nazwisko ma się tylko jedno - niektórzy mają dwa, ale ja mam jedno - to trzeba o nie dbać - uzasadnił.

Rzyman pracował w redakcji gospodarczej Polskiego Radia od połowy 2008 roku. Pełnił obowiązki dziennikarza, wydawcy i producenta audycji.


Odejście Rzymana to kolejna zmiana w Jedynce po tym, jak przed dwoma tygodnia dyrektorem stacji został Rafał Porzeziński (na jego zastępcę w tym tygodniu mianowano Wicentego Pipkę). Od prowadzenia audycji odsunięto dziennikarzy Kamilę Terpiał i Przemysława Szubartowicza zajmujących się głównie tematyką polityczną, zakończono też współpracę z Janem Ordyńskim, jednym z prowadzących audycji „Tydzień kontra tydzień”. Natomiast jeszcze przed przyjściem Porzezińskiego nowy zarząd Polskiego Radia zdjął z ramówki program „Sterniczki” oraz odwołał Michała Niewiadomskiego z funkcji kierownika redakcji wiadomości.

Z danych badania Radio Track wynika, że w IV kwartale ub.r. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Rzyman odchodzi z Polskiego Radia. „Nie czuję się częścią tej tzw. dobrej zmiany”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PYTANIE!
A gdzie mamy odejść, my, duszący się w tej atmosferze narodowego bolszewizmu?!
50 38
odpowiedź
User
Kamil
I dobrze! Ma swoją godność.
54 38
odpowiedź
User
Brawo
Brawo! Reszta jak chorągiewki :/
50 35
odpowiedź
User
ruda
kurka wodna, jaki bolszewizm, jakie chorągiewki, ludzie, powaliło już was do końca? aż tak się żeśta zakodowaliśta? :D
48 49
odpowiedź
User
do rudej
kurka wodna, jaki bolszewizm, jakie chorągiewki, ludzie, powaliło już was do końca? aż tak się żeśta zakodowaliśta?


to se poczytajta o bolszewickiej propagandzie a bendzieta wiedzieć o co chodzi
37 34
odpowiedź