SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

LG U+ i Huawei testują transmisję obrazu UHD w technologii 5G

Firmy LG U+ i Huawei z powodzeniem zakończyły testy pierwszej telewizji umożliwiającej przesyłanie sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych (Internet ProtocolTelevision– IPTV) w rozdzielczości ultra HD. Wykorzystano do tego technologię 5G Fixed Wireless Access (FWA).

Article

Według komunikatu w trakcie testu przeprowadzonego przez LG U+, operatora telekomunikacyjnego należącego do koncernu LG oraz Huawei, producenta sprzętu skoncentrowano się na komercyjnym zastosowaniu technologii Fixed Wireless Access (FWA) w sieci 5G przy prędkości do 2 Gb/s. Rozwiązanie to jest zbliżone do technologii Fiber-to-the x (FTTx), czyli szerokopasmowego systemu telekomunikacyjnego, w którym medium transmisyjnym są kable światłowodowe.

FWA zapewnia natomiast szerokopasmowe usługi dostępu wykorzystując w pełni bezprzewodowy zasięg, szybkie łącza i doświadczenia użytkowania zbliżone do światłowodu. To w przyszłości powinno znacząco pomóc operatorom skrócić czas konstrukcji sieci i obniżyć koszty.

W przeprowadzonym teście, przy użyciu milimetrowej fali o częstotliwości 28 GHz z powodzeniem potwierdzono działanie UHD IPTV w sieci 5G. Podczas demonstracji terminal wideo uzyskał dostęp do sieci 5G i pozwolił zebranej publiczności na płynne oglądanie programów telewizyjnych w rozdzielczości ultra HD.

Partnerzy testu zapowiedzieli prowadzeni dalszych wspólnych prac nad komercyjnym wdrożeniem rozwiązań wykorzystujących technologię 5G.

Firmy technologiczne coraz bardziej intensywnie przygotowują się do komercyjnego wprowadzenia sieci 5G. W październiku br. inżynierom Huawei podczas prób udało się w tej technologii uzyskać prędkość przesyłu danych przekraczającą 32 Gb/s. Także koncern Apple według najnowszych doniesień przygotowuje nadchodzące modele iPhone’ów do obsługi standardu 5G przez zastosowanie odpowiedniego chipa.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG U+ i Huawei testują transmisję obrazu UHD w technologii 5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry