SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play wypłaci w maju 652 mln zł dywidendy, po 2,57 zł na akcję

Zarząd Play Communications zapowiedział, że w maju br. firma wypłaci 652 mln zł dywidendy, po 2,57 zł na akcję. Tym samym firma spełnia zapowiedzi z debiutu giełdowego w lipcu ub.r.

Jørgen Bang-Jensen, prezes Play Communications Article

Dzień ustalenia prawa do wypłaty dywidendy wyznaczono na 2 maja, a dzień wypłaty dywidendy - na 10 maja.

W środę na koniec sesji giełdowej za akcję Play Communications płacono 31,88 zł. Przy takim kursie 2,57 zł dywidendy na akcję oznacza, że stopa dywidendy wynosi 8,06 proc.

Przeznaczenie w br. 650 mln zł na dywidendę władze Play Communications zapowiedziały w połowie ub.r., przed debiutem giełdowym firmy. W ub.r. firma zanotowała wzrost wpływów operacyjnych do 6,67 mld zł i spadek zysku netto z 712 do 387,3 mln zł. Na koniec ub.r. miała 628,7 mln zł w gotówce i jej ekwiwalentach.

- Wysoki poziom generowanych przepływów gotówkowych, mający przełożenie na wolne przepływy pieniężne dla właściciel i kapitału własnego zamykające się w kwocie 664 mln zł za rok 2017, w pełni zabezpiecza naszą zdolność do wypłaty dywidendy w kwocie 650 mln zł zgodnie z informacjami przekazanymi w momencie debiutu giełdowego - komentował pod koniec lutego Joergen Bang-Jensen, prezes Play Communications.

Play Communications podtrzymuje też swoje dalsze plany dywidendowe. Od 2019 roku zamierza przeznaczać na dywidendę 65-75 proc. skonsolidowanych wolnych przepływów pieniężnych z uwzględnieniem płatności leasingowych do kapitałów własnych (FCFE) za rok poprzedzający.

W br. telekom na inwestycje (głównie w rozbudowę własnej sieci) chce wydać 8 proc. swoich wpływów i otworzyć ponad tysiąc nowych punktów sprzedaż. Szykuje też nową usługę szybkiego internetu bezprzewodowego Air Fibre.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play wypłaci w maju 652 mln zł dywidendy, po 2,57 zł na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl