SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media publiczne potrzebują stabilnego finansowania

Społeczeństwo ma prawo do obiektywnych informacji o wysokiej jakości. A takie zapewniają media publiczne - podkreślali uczestnicy panelu „Czy Unia Europejska przeżyje bez europejskich mediów publicznych” w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Dołącz do dyskusji: Media publiczne potrzebują stabilnego finansowania

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
nie jestem za zamknięciem mediów publicznych i jestem za dużym finansowaniem niech zarabiają wielkimi widowskami dla ludu dla narodu to jest ich wielka misja.
odpowiedź
User
śmiesznie już było, teraz będzie groteskowo
Po półtora roku rządów swojego pupila, prezesa Brauna, "Wyborcza" zaczyna szukać winnych finansowego krachu TVP. W gazecie ukazuje się groteskowy artykuł. Agnieszka Kublik opowiada w nim o przyczynach fatalnej sytuacji finansowej na Woronicza. Pisze o spadku przychodów z abonamentu (wina telewidzów) i z reklam (wina reklamodawców). Nie pisze o odpowiedzialności prezesa Brauna i o tym kto, skąd i po co go wytrzasnął; o fatalnych ramówkach jego dyrektorów, o tym, że małe wpływy z reklam to efekt drastycznie spadającej oglądalności z powodu słabego programu, infantylnych wypowiedzi oraz decyzji prezesa i zakupionych przez niego mydlanych seriali. Właśnie, pisząc o serialach dzieli je na produkty spółek ATM, Studia A i Baltmediów, próbując tym samym udawać, że tych producentów nic nie łączy. A łączy ich przecież jedna Grupa Kapitałowa ATM i osoba przewodniczącego KRRiTv, protektora prezesa Brauna. Jeżeli przy tym byle kierownik produkcji może sobie zawyżać kosztorysy, to już dobitnie świadczy o kwalifikacjach prezesa na zajmowane stanowisko. Ale o tym Agnieszka Kublik już nie pisze.
odpowiedź
User
widz i słuchacz
Stabilne to może być finansowanie 1-go programu centralnego, bez reklam, a reszta won- jest zbędna. Po co te całe multipleksy i koszty- dajmy je komercji. TVP się rozmnaża przez pączkowanie, udaje, że np. robi informację, koszty wszystkiego są tam gigantyczne i na dodatek też działając na rynku reklamowym w istocie ogranicza rozwój każdej komercji. Znając życie to KRRiTV się opamięta, wtedy jak zostanie trup TVP i zero komercji i będzie pierdo...nie o medialnym rynku w PL, który będą stanowić wyłącznie stacje puszczające jakieś powtórki, badziewiaste seriale i filmy z przed lat- i będzie zero nowych produkcji, zero rozrywki - o jakiejkolwiek "pozareżimowej" informacji nie wspominając. Zresztą w interesie rozgłośni PR zabraniając "rozszczepień" już całkowicie zarżnięto lokalne informacje w komercyjnym radiu, natomiast zamiast kilku telewizyjnych programów regionalnych utworzono nowe ośrodki i wbrew koncesji na "programy regionalne" pozwolono na gniota TVP info - skutek - żałosne serwisy lokalne, mierna oglądalność i niestety sztuczna, oraz niezdrowa konkurencja (mająca różne źródła finansowania) dla komercyjnych stacji.
KRRiTV spycha rynek medialny do internetu, a później sobie wymyśli, że będzie jeszcze tam go kontrolować i ograniczać, ba może każe płacić abonament mimo, że nikt nie zapraszał PR i TVP aby tam nadawać . Śmieszne, ale prawdziwe- regulator który miał spowodować istnienie czegoś publicznego i różnej komercji albo jest ślepy i nieudolny albo udaje, że wszystko jest w porządku i wkrótce pozostanie 20 odmian "TVP powtórka" i kilka powtórkowych kanałów komercyjnych z cyklu" komputer emisyjny, zarząd i sprzątaczka" i będzie mega pluralizm i rynek medialny.

odpowiedź