SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Tracz wrócił do redakcji „Polska i świat” TVN24 po likwidacji TVN24 International

Dziennikarz Michał Tracz przygotowuje materiały do codziennego magazynu TVN24 „Polska i świat”. Ostatnio był redaktorem naczelnym zlikwidowanego kanału TVN24 International.

Kanał TVN24 International wystartował w maju ub.r. i był skierowany do Polaków mieszkających za granicą oraz do międzynarodowej widowni, zainteresowanej Polską oraz Europą Środkowo-Wschodnią. Ramówkę tworzyły programy TVN24 oraz TVN24 BiS, m.in. „Fakty” TVN z napisami w języku angielskim oraz programy w całości w tym języku. Z końcem 2018 roku stacja przestała nadawać. Był to projekt Scripps Media Luxembourg.

Od czerwca ub.r. do zakończenia działalności kanału redaktorem naczelnym TVN24 International był Michał Tracz, związany z Grupą TVN od kilkunastu lat, a od kilku miesięcy pracujący w SNI.

Po likwidacji TVN24 International Tracz wrócił do redakcji magazynu „Polska i świat”, emitowanego w TVN24 o godz. 21.10. Był poprzednio związany z tym programem. Dziennikarz przygotowuje materiały reporterskie do codziennych wydań.

Michał Tracz jest od kilkunastu lat związany z TVN: był reporterem TVN24, wcześniej TVN Warszawa. W przeszłości pracował w „Wiadomościach” TVP1.

Scripps Media Luxebourg to jedna ze spółek-córek Scripps Networks Interactive. Koncern został ostatecznie przejęty przez Discovery Comumnications w marcu ub.r. Discovery zapłaciło za Scripps Networks Interactive 14,6 mld dol. W tej kwocie było też 2,7 mld dol. długu tej spółki.

W portfolio iTVN oraz iTVN Extra

Od 2004 Grupa TVN nadaje natomiast kanał iTVN (TVN International). Na swojej antenie prezentuje programy i seriale z ramówek stacji z Grupy TVN Discovery Polska, a także filmy fabularne i dokumentalne oraz wiadomości. Jest dostępny u operatorów płatnej telewizji za granicą, sygnał TVN International można odbierać w Stanach Zjednoczonych (Dish Network, RCN, Optimum), Kanadzie (Rogers Cable), Niemczech (Unity Media, Kabel Deutschland, Kabel Kiosk, Kabel BW, T-Online, NetCologne, Arcor, TeleColumbus, Vodafone), Francji (Orange, Free, SFR), Wielkiej Brytanii (PolskaPlus) oraz Australii (Puma Media, Eurosky).

Stacja jest finansowana z opłat licencyjnych od dystrybutorów oraz z reklam.

Z kolei w 2015 roku KRRiT przyznała koncesję na 10 lat na nadawanie kanału TVN International Extra. Podobnie jak iTVN, emitowane są w nim programy dla Polaków mieszkających poza krajem. Znajdują się w nim treści z innych kanałów z Grupy TVN, również tematycznych. Można go oglądać m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie i Australii (w Polsce nie jest dostępny).

Anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

TVN to nie jedyny nadawca, który zdecydował się na stację newsową dla Polaków za granicą. 11 listopada ub.r. wystartował POLAND IN, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej, który w całości nadawany jest w internecie. Streaming jest dostępny na całym świecie, poza Ameryką Północną. W ramówce znalazły się m.in. serwis informacyjny, rozmowy publicystyczne oraz najlepsze polskie produkcje telewizyjne.

Oprawa kanału łączy grafikę internetową i telewizyjną, korzystając przy tym z dostępnych na rynku technologii.

Początkowo kanał ma być nadawcy jedynie w internecie jako stream. W dalszym etapie jego rozwoju ma być planowane wdrożenie tradycyjnej dystrybucji liniowej.

Dołącz do dyskusji: Michał Tracz wrócił do redakcji „Polska i świat” TVN24 po likwidacji TVN24 International

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Facet tak poważny jak stacja, którą przez 9 miesięcy kierował. Jak większość tych bubków po ISNSie, którzy na Karową się nie dostali.
odpowiedź
User
Chomik
Wywalony z TVP chomikuje w TVN...
odpowiedź
User
tata
Coraz grubszy i coraz bardziej manieryczny.
odpowiedź