SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Pokolenie dobrej szkoły”- absolwenci z przyszłości w kampanii Ministerstwa Edukacji Narodowej (wideo)

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaczęło kampanię informującą o zmianach w systemie oświaty, które zaczną się w połowie br. Akcje jest prowadzona pod hasłem „Pokolenie dobrej szkoły”.

Article

W kampanii są wykorzystywane spoty rozgrywające się w 2040 roku. Obecni uczniowie już jako dorośli ludzie opowiadają o swoich sukcesach życiowych, głównie zawodowych, osiągniętych za sprawą zmian dokonanych w systemie edukacji.

Reklamy będą emitowane w telewizji, radiu, internecie oraz prasie.

Ponadto uruchomiono serwis reformaedukacji.men.gov.pl, gdzie dostępne są listy do rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz samorządowców z informacjami o najważniejszych kwestiach związanych z wdrażaniem reformy edukacji. Publikowane tam też będą najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na temat reformy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że do końca marca kuratorzy oświaty i wojewodowie będą kontynuowali w swoich regionach spotkania z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i samorządowcami. Będą odpowiadali na pytania dotyczące zmian w systemie edukacji, wyjaśniali ewentualne wątpliwości.

W resorcie utworzono zespół do spraw wdrażania reformy edukacji, którego koordynatorem został wiceminister Maciej Kopeć. Zadaniem zespołu jest monitorowanie działań związanych z reformą oświaty, w tym szczególnie wspieranie samorządów, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów w okresie reorganizacji systemu edukacji.

Biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej nie odpowiedziało na nasze pytania, z którymi firmami marketingowymi resort współpracuje przy przygotowaniu i realizacji kampanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Pokolenie dobrej szkoły”- absolwenci z przyszłości w kampanii Ministerstwa Edukacji Narodowej (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Konia z rzędem temu, to wskaże korelację między zlikwidowaniem gimnazjum, a tym że mały Jasiu będzie w przyszłości Janem-genetykiem.
28 8
odpowiedź
User
pfff6fgh
To chyba kpina. Wg nowych podstaw nauczania (pisanych na kolanie) w klasach 7 i 8 nie ma już choćby funkcji czy układów równań na matematyce (bo po co), w podstawach do informatyki wywalono wymóg podziału klasy na grupy, a program do podstaw przedsiębiorczości pisano chyba na zasadzie "dobra, doklepmy trochę jakichś tematów, żeby uzbierało się na cały rok". Ale to nie przeszkadza, aby wykształcić świetnych "motion designerów" czy genetyków. #dobrazmiana
25 8
odpowiedź
User
Nicko
Ministerstwo samo wystawia się taką kampanią na zarzut, że to wszystko wirtualne. Jakaś ściema przesłana z jakiejś przyszłości. Dziś nie mamy argumentów, że to dobra zmiana, ale oto przyszłość naszych marzeń je przedstawia. Żenada. Głupota. Pustosłowie.
22 8
odpowiedź
User
widz555
2040? To za 23 lata. To jest za 5 kadencji sejmu.
Jak następni będą tak samo rewolucyjni jak PiS, to owszem Lidka będzie genetykiem ale w Kanadzie, a Franek w Irlandii.
27 8
odpowiedź
User
buahaha
Nie no, teraz to mnie już przekonali.
24 8
odpowiedź