SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Pokolenie dobrej szkoły”- absolwenci z przyszłości w kampanii Ministerstwa Edukacji Narodowej (wideo)

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaczęło kampanię informującą o zmianach w systemie oświaty, które zaczną się w połowie br. Akcje jest prowadzona pod hasłem „Pokolenie dobrej szkoły”.

Article

W kampanii są wykorzystywane spoty rozgrywające się w 2040 roku. Obecni uczniowie już jako dorośli ludzie opowiadają o swoich sukcesach życiowych, głównie zawodowych, osiągniętych za sprawą zmian dokonanych w systemie edukacji.

Reklamy będą emitowane w telewizji, radiu, internecie oraz prasie.

Ponadto uruchomiono serwis reformaedukacji.men.gov.pl, gdzie dostępne są listy do rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz samorządowców z informacjami o najważniejszych kwestiach związanych z wdrażaniem reformy edukacji. Publikowane tam też będą najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na temat reformy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że do końca marca kuratorzy oświaty i wojewodowie będą kontynuowali w swoich regionach spotkania z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i samorządowcami. Będą odpowiadali na pytania dotyczące zmian w systemie edukacji, wyjaśniali ewentualne wątpliwości.

W resorcie utworzono zespół do spraw wdrażania reformy edukacji, którego koordynatorem został wiceminister Maciej Kopeć. Zadaniem zespołu jest monitorowanie działań związanych z reformą oświaty, w tym szczególnie wspieranie samorządów, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów w okresie reorganizacji systemu edukacji.

Biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej nie odpowiedziało na nasze pytania, z którymi firmami marketingowymi resort współpracuje przy przygotowaniu i realizacji kampanii.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Pokolenie dobrej szkoły”- absolwenci z przyszłości w kampanii Ministerstwa Edukacji Narodowej (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Konia z rzędem temu, to wskaże korelację między zlikwidowaniem gimnazjum, a tym że mały Jasiu będzie w przyszłości Janem-genetykiem.
odpowiedź
User
pfff6fgh
To chyba kpina. Wg nowych podstaw nauczania (pisanych na kolanie) w klasach 7 i 8 nie ma już choćby funkcji czy układów równań na matematyce (bo po co), w podstawach do informatyki wywalono wymóg podziału klasy na grupy, a program do podstaw przedsiębiorczości pisano chyba na zasadzie "dobra, doklepmy trochę jakichś tematów, żeby uzbierało się na cały rok". Ale to nie przeszkadza, aby wykształcić świetnych "motion designerów" czy genetyków. #dobrazmiana
odpowiedź
User
Nicko
Ministerstwo samo wystawia się taką kampanią na zarzut, że to wszystko wirtualne. Jakaś ściema przesłana z jakiejś przyszłości. Dziś nie mamy argumentów, że to dobra zmiana, ale oto przyszłość naszych marzeń je przedstawia. Żenada. Głupota. Pustosłowie.
odpowiedź
User
widz555
2040? To za 23 lata. To jest za 5 kadencji sejmu.
Jak następni będą tak samo rewolucyjni jak PiS, to owszem Lidka będzie genetykiem ale w Kanadzie, a Franek w Irlandii.
odpowiedź
User
buahaha
Nie no, teraz to mnie już przekonali.
odpowiedź
User
Nataliax
Czy oni sugerują, że uczniowie, którzy uczęszczali do gimnazjum, nie osiągną nic w życiu? Tak ja to odbieram. Oni nie mają 100% pewności, że tacy geniusze będą na kilkanaście lat
odpowiedź