SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklamy w TVN: „Mam talent” i „Fakty” tańsze, Wojewódzki i „Top Model” droższe

W listopadowym cenniku reklamowym TVN mniej niż rok wcześnie trzeba zapłacić za spoty przy „Mam talent” i „Faktach”. Natomiast droższe dla reklamodawców są m.in. „Kuba Wojewódzki” i „Top Model”.

Reklamy w TVN: „Mam talent” i „Fakty” tańsze, Wojewódzki i „Top Model” droższe

W ofercie reklamowej TVN na listopad najdroższy jest „Mam talent”, przy którym spot (wszystkie podane w tekście kwoty to ceny netto reklam 30-sekundowych) kosztuje od 86,8 do 109 tys. zł. Jednak rok wcześniej za taką reklamę trzeba było zapłacić zdecydowanie więcej - od 114,3 do 140,1 tys. zł.

Z drugiej strony droższe niż w listopadzie ub.r. są reklamy przy innych dużych programach rozrywkowych TVN. I tak spot przy „Top Model” kosztuje nawet 84,2 tys. zł, czyli o 9,2 tys. zł więcej niż przed rokiem. Na reklamę przy „Tańcu z gwiazdami” trzeba wydać od 57,3 do 84,6 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej kosztowała ona od 61,3 do 83,1 tys. zł. Natomiast najdroższy spot przy programie Kuby Wojewódzkiego kosztuje 62,8 tys. zł, czyli 11,8 tys. zł więcej niż rok temu.

Z kolei za reklamę przy teleturnieju „Milion w minutę” trzeba zapłacić od 49 do 60 tys. zł. W listopadzie ub.r. w tym paśmie był emitowany „Szymon Majewski Show”, przy którym najdroższy spot kosztował 66,4 tys. zł. Natomiast reklama przy nowym programie Szymona Majewskiego „HDw3D” to obecnie wydatek w wysokości maksymalnie 53,1 tys. zł.

Z seriali zdecydowanie najdroższy dla reklamodawców jest „Przepis na życie”, przy którym spot kosztuje od 61,4 do 97,3 tys. zł. Rok wcześniej w tym paśmie pokazywane były „Usta usta”, a na reklamę przy nich należało wydać najwyżej 67 tys. zł. Spoty przy „Na Wspólnej” kosztują obecnie 73,5 tys. zł, czyli o 700 zł więcej niż przed rokiem. Natomiast ceny reklam przy czwartkowych „Kuchennych rewolucjach” wynoszą maksymalnie 83,6 tys. zł. Rok temu o tej porze nadawany był  „W-11 Wydział Śledczy”, przy którym najdroższy spot kosztował 62,9 tys. zł.

Nieco tańsze niż rok wcześniej są reklamy przy „Faktach”. Koszt emisji w dzień powszedni wynosi obecnie 83,6 tys. zł (spadek o 6,2 tys. zł), w sobotę - 84,2 tys. zł (tysiąc zł mniej), a w niedzielę - 89,9 tys. zł (3,7 tys. zł mniej).

Ogółem w listopadowym cenniku reklamy w paśmie 6-2 są średnio o 3 proc. droższe niż rok wcześniej. Wśród pakietów GRP najdroższy jest ten skierowany do mężczyzn w wieku 16-39 lat - 1 GRP kosztuje w nim 10,11 tys. zł, czyli dokładnie 110 zł mniej niż przed rokiem. Natomiast cena 1 GRP w pakiecie dla wszystkich widzów w wieku 16-49 lat wynosi 7,43 tys. zł, a więc tyle samo co rok temu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklamy w TVN: „Mam talent” i „Fakty” tańsze, Wojewódzki i „Top Model” droższe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl