SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy wybierają częściej wersje kanałów SD niż HD. Dlaczego?

W telewizji znacznie częściej widzowie wybierają tradycyjne wersje programów niż wersje HD - wynika z pomiaru oglądalności Atmedia SpotLight. Wersje HD cieszą się największą popularnością w przypadku stacji sportowych, dokumentalnych i filmowych premium.

Dołącz do dyskusji: Polacy wybierają częściej wersje kanałów SD niż HD. Dlaczego?

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kijkijkijkijki
Na upc denerwujaco długo odpala się kanał hd. Jak za komuny, mignie, skoczy obraz. I jest! A sam obraz.... Przewalony, ostry, surrealistyczny. Nie dla mnie te pstrokacizny.
odpowiedź
User
T34
A na platformie N wszystkie kanały, które są dostępne w HD, zastąpiły na niskich pozycjach wersje SD, więc abonenci mogli od razu skorzystać z super jakości obrazu. Różnica między SD a HD jest ooooooooooooogromna jeśli ktoś ma dobry telewizor LCD, LED lub plazmę. Identycznie jest w przypadku telewizji naziemnej, różnica jest olbrzymia gdy się przełącza program np między TVP1 a TVP1HD.
odpowiedź
User
Piotr
Oglądanie TVP1 / TVP2 HD nie ma sensu, gdyż 90% treści wciąż jest SD. Wszystkie programy ze studiów (np. Pytanie na Śniadanie, programy sportowe, wiadomości, panorama, teleexpress) są w SD, filmy dokumentalne, przyrodnicze (o zgrozo!) - w SD, większość pozostałych materiałów - w SD, wczorajsza transmisja z Watykanu - w SD. Tylko łączenia z transmisjami sportowymi zwykle są HD, bo są realizowane przez inne firmy i "wpuszczane" przez TVP do nadajnika.
Więc o jakim HD mówimy? W TVP to HD jest tylko logo programu.
Weźcie przykład z TVN. Tam 90% emisji to prawdziwe HD, zarówno produkcje własne, jaki i programy na żywo, fakty.
odpowiedź