SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marzena Paczuska monitoruje projekt anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP

Marzena Paczuska w piątek objęła oficjalne stanowisko doradcy prezesa TVP do spraw informacji i publicystyki. - Przyjęłam propozycję prezesa Jacka Kurskiego, temat zamknięty - informuje portal Wirtualnemedia.pl Paczuska, była szefowa "Wiadomości" TVP1.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. AKPAArticle

Paczuska propozycję objęcia tego stanowiska otrzymała w czwartek wieczorem, podczas spotkania z prezesem Jackiem Kurskim. Zanim jednak do tego doszło Marzena Paczuska przestała kierować redakcją "Wiadomości" i to w sposób niezwykły: została odwołana z niego podczas urlopu, za pośrednictwem krótkiego, twitterowego wpisu dyrektora TAI, Klaudiusza Pobudzina.

Po wymianie twittów, Paczuska przedłużyła urlop do 6 września, a wezwany przed Radę Mediów Narodowych Jacek Kurski musiał tłumaczyć członkom Rady tryb jej odwoływania. Obiecał wtedy, że zaproponuje jej wkrótce dwa prestiżowe stanowiska do wyboru.

Ostatecznie zapowiadane spotkanie odbyło się nie w środę, 6 września (jak planowano), lecz dzień później. Jacek Kurski poinformował po nim portal Wirtualnemedia.pl, że Paczuska przyjęła jedną z jego propozycji i zostanie jego doradcą ds. informacji i publicystyki. - Bardzo się cieszę, że tak przeze mnie ceniona redaktor znalazła nowe miejsce w strukturach Telewizji Polskiej. Cieszę się na tę współpracę - skomentował dla Wirtualnemedia.pl prezes publicznej telewizji.

- Przyjęłam propozycję. temat zamknięty - skwitowała Paczuska.

 

Pierwszym zadaniem Paczuskiej ma być pilotowanie projektu anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP, którego robocza nazwa to Poland24 lub TV Poland Today. Pierwotnie miała to być wspólna stacja informacyjna Grupy Wyszehradzkiej, a jej siedzibą miał zostać Kraków. Jako wzór prezes Jacek Kurski wskazywał międzynarodowe stacje takie jak BBC World, France 24 czy Al-Dżazira.

W wywiadzie udzielonym portalowi Wirtualnemedia.pl prezes Jacek Kurski zapowiedział, że kanał ma wystartować na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli 11 listopada 2018 roku.

Według danych Nielsena w pierwszym półroczu br. „Wiadomości” TVP1 oglądało 2,65 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: Marzena Paczuska monitoruje projekt anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
po polsku nikt nie chce ich oglądać :D a co mowa po angielsku :D lol :D :D :D :D
odpowiedź
User
aaa
Żenada.....
odpowiedź
User
tudej
Cóż za dziwna koincydencja. Today w nazwie używają tylko kanały: Russia Today, Iraq Today, Iran Today, Libya Today, Yemen Today, Palestine Today i Qatar Today. Dołączamy do tego elitarnego grona :D
odpowiedź