SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media z zyskiem w I kwartale br., KCI z mniejszą stratą

W minionym kwartale firma Gremi Media (wydająca m.in. „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”) zanotowała 27,61 mln zł wpływów ze sprzedaży i 178 tys. zł zysku netto. Natomiast cała grupa kapitałowa KCI miała 29,58 mln zł przychodów i 399 tys. zł straty netto.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

Gremi Media sprawozdaniach finansowych grupy KCI stanowi segment mediowy, którego wpływy ze sprzedaży w pierwszym kwartale br. wyniosły 27,61 mln zł, o 430 tys. zł mniej niż rok wcześniej. Z kolei wynik netto segmentu wzrósł z 314 tys. zł straty do 178 tys. zł zysku.

W listopadzie ub.r. Gremi Media połączyła się ze swoimi spółkami zależnymi Uważam Rze i Gremi Business Communication (ta druga to wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz ich serwisów internetowych). Do Gremi Media należą też m.in. większościowe udziały w firmie E-Kiosk prowadzącej serwis z prasą cyfrową i agencji public relations Compress oraz mniejszościowe udziały w firmie MMConferences

Gremi Media zapewnia obecnie ponad 90 proc. wszystkich przychodów grupy KCI, która w minionym kwartale w sektorze inwestycyjnym miała 3,15 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,33 mln zł straty netto, a w sektorze nieruchomościowym - 1,14 mln zł wpływów i 752 tys. zł zysku netto. Ogółem, z uwzględnieniem wyłączeń, KCI zanotowała 29,58 mln zł wpływów (wobec 30,04 mln zł rok wcześniej) i 399 tys. zł straty netto (przed rokiem jej strata wyniosła 880 tys. zł).

Gremi Media przygotowuje się obecnie do debiutu na rynku giełdowym NewConnect. Firma przekształciła się już w spółkę akcyjną i złożyła wniosek o wprowadzenie jej nowych akcji do obrotu giełdowego. Ponadto zamierza sprzedać maksymalnie 683,2 tys. akcji w ofercie niepublicznej.

Jednocześnie grupa KCI ma przenieść się z rynku głównego warszawskiej giełdy na NewConnect. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych ocenił, że spółka może wykonać tę operację, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu spółki, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy.

W ub.r. Gremi Media zanotowała 111,7 mln zł wpływów z działalności kontynuowanej i 2,51 mln zł zysku netto, a cała grupa KCI - 126,5 mln zł wpływów i 645 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media z zyskiem w I kwartale br., KCI z mniejszą stratą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl